Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS T-324 KMA-system / Arbetsmiljöverktyg
Referensnummer: E2022-02650
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98342000 Arbetsmiljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar en systemlösning för rapportering av observationer, tillbud och olyckor på byggarbetsplatser. Systemlösningen ska användas av Exploateringskontoret i dess entreprenader, samt även av byggaktörers entreprenörer. Genom en sådan systemlösning kan byggledare, platschefer, samordnare m.fl. följa upp och kontrollera anmälda observationer för att förebygga incidenter/tillbud samt kontrollera och följa upp utformning av byggarbetsplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 98342000 Arbetsmiljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen