57737-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gatläggningsmaterial – Stenmaterial - Naturstensprodukter och betongprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stenmaterial - Naturstensprodukter och betongprodukter
Beskrivning: Upphandling ramavtal på betongplattor och stenprodukter för leverans till Örebro kommun
Intern identifierare: ks 1390/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44113100 Gatläggningsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial, 44114200 Betongvaror, 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande inköp samt leverans av betong- och stenprodukter.
Ytterligare klassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial, 44113140 Gatsten, 44114200 Betongvaror, 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tilldelningskriterier