577397-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemvård sängar, sängryggstöd, sidoskenor säng
Referensnummer: RS 2022-04062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Hemvård sängar, sängryggstöd, grindar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 33192120 Sjukhussängar, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39143100 Sovrumsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen