Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Testverktyg och arbetspsykologiska tester
Referensnummer: 3.2.1-2018-50683
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket har behov av att upphandla ramavtal för ett webbaserat testverktyg innehållandes arbetspsykologiska tester vid urval i samband med rekrytering.
Upphandlingen omfattar även konsultstöd för exempelvis intervjuer, tolkning av resultat och återkoppling av testresultat till kandidat samt uppdragsgivare vid behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33156000 Utrustning för psykologiska tester, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48700000 Verktygsprogram, 72250000 System- och stödtjänster, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen