2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussresor
Beskrivning: Göteborgs universitet använder sig av hyrda bussresor (buss inklusive förare) vid en mängd olika tillfällen, allt från transporter till och från olika evenemang som konferenser och kortare dagsturer, till längre resor inom Sverige eller utomlands. Upphandlingen består av ett anbudsområde: Göteborgs universitet i sin helhet (dvs. samtliga institutioner/avdelningar/enheter som ingår i Göteborgs universitet).
Intern identifierare: EUI 25 034
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000