577492-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Byggkonstruktör - Statiker
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggkonstruktör - Statiker
BeskrivningKonsultuppdraget omfattar tillhandahållande av konsulttjänster inom byggnadskonstruktion (bärande element) vid om-, nybyggnads- och underhållsprojekt av bostads- och lokalprojekt. Konsultuppdraget kan omfatta olika skeden (t.ex. förstudie, projektering, upphandling, utförande och förvaltning).
Intern identifierareFB 2024/1010
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggkonstruktör - Statiker