2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för kolangioskopi
Beskrivning: Upphandlingen avser system för digital kolangioskopi som möjliggör direkt visualisering, riktad biopsitagning och terapeutisk intervention i gall- och pankreasgångar under ERCP. Systemet ska vara single-operator, ha 4-vägs styrning, arbetskanal för diagnostiska och terapeutiska instrument samt stöd för litotripsi och stentextraktion.
Intern identifierare: UPPH2026-00093
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000