Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverksarbeten för fiskevård
Referensnummer: 501-226-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77700000 Tjänster i samband med fiske
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen utför årligen fiskevårdsåtgärder i egen regi. Några av dessa åtgärder kan till exempel vara biotopvård och restaurering av vattendrag och våtmarker, anläggande av omlöp, utrivning av hinder samt uppsättning av fiskinformationstavlor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77800000 Vattenbruk, 90712400 Strategisk planering för hantering eller bevarande av naturresurser, 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen