577575-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning tunga fordon för Karlstads Energi AB
Referensnummer: EN-758
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser stationstankning av syntetisk diesel (HVO100) och AdBlue för Karlstads Energi AB:s tunga fordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09100000 Bränslen, 09130000 Petroleum och destillat, 09134200 Dieselbränsle
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen