57761-2019 - ResultatSverige-Södertälje: Biblioteksböcker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksmedia (Södertälje kommun, Flens kommun)(TI 2018-1058)
Referensnummer: TI 2018-1058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22113000 Biblioteksböcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Södertälje kommun och Flens kommun upphandlar Biblioteksmedia:
— Böcker och ljudböcker med biblioteksutrustning
— Böcker utan biblioteksutrustning
— AV-medier
Katrineholms kommun och Vingåkers kommun har option på att tillträda avtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22110000 Tryckta böcker, 30238000 Utrustning för biblioteksautomation, 32332300 Ljudbandspelare, 32342410 Ljudutrustning, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen