577650-2018 - ResultatSverige-Södertälje: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-2024 Tryckeritjänster för Telge AB, Södertälje, Nykvarn och Salems kommuner
Referensnummer: 18/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tryckeritjänster för Telge AB, Södertälje, Nykvarn och Salems kommuner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknad avtalsstart är 2019-01-01 tom 2020-12-31 med möjlighet till förlängning i upp till 1 + 1 år.