577678-2020 - ÄndringSverige-Kristianstad: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsskor, arbets- och skyddskläder samt arbetshandskar 2020
Referensnummer: KS 2020/866
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsskor, arbets- och skyddskläder till Kristianstads kommun.