2. Förfarande
Förfarande
Titel: Takskottning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar takskottningsarbeten på plåt-, tegel-, eternit-, kopparplåt- och papptak (takskottning, taksopning och övrig skottning i samband med arbetet). Uppdraget innefattar även istappsbekämpning dvs. nedtagning av snö och is från takkanter runt byggnader, entréer, etc.
Intern identifierare: 2025-062
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000