2. Förfarande
Förfarande
Titel: OVK-besiktning
Beskrivning: Uppdraget avser obligatorisk kontroll av ventilationsanläggningar (OVK) inom Lidingö stads fastighetsbestånd och i fastigheter där Lidingö stad bedriver verksamhet. Uppdraget avser bland annat kontroll i förskolor, skolor, inom fastigheter för vård och omsorg samt lägenheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114230:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning