Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lek- och Skapandematerial
Referensnummer: KLF 2022/1217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37520000 Leksaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Luleå kommuns behov av lek- och skapandematerial till förskola och skola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3