57792-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Boende med särskild service (Socialpsykiatri)
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBoende med särskild service (Socialpsykiatri)
BeskrivningBotkyrka kommun bjuder in leverantörer att lämna anbud på ramavtal för boende med särskild service (socialpsykiatri). Upphandlingen består av två anbudsområden: A) Särskilt boende B) Korttidsboende
Intern identifierareSN/2022:00135
Förfarandets viktigaste känneteckenKomplettera kommunens egna boenden för placeringar inom socialpsykiatri.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde A) Särskilt boende
BeskrivningPlaceringar på boende med tillstånd enligt: https://www.ivo.se/vard-omsorgsgivare/tillstand/sol-verksamheter/bostad-sarskild-service-funktionsnedsattning/
Intern identifierareAnbudsområde A) Särskilt boende
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde B) Korttidsboende
BeskrivningPlaceringar på boende med tillstånd enligt: https://www.ivo.se/vard-omsorgsgivare/tillstand/sol-verksamheter/korttidsboende/
Intern identifierareAnbudsområde B) Korttidsboende