578022-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Operationslampor – Operations-och undersökningslampor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOperations-och undersökningslampor
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal på operations- och undersökningslampor för leverans till Region Norrbotten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31524110 Operationslampor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135807:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar