5781-2023 - ÄndringSverige-Ludvika: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten- Avesta kommun
Referensnummer: BE22-018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
• Underhållsbeläggningar
• Fräsning av asfalt
• Mindre projekt inom väg. (kantsten sättning mm)
• Asfaltsreparationer inkl justering efter t.e.x VA arbeten mm.
• Återvinning och omhändertagande av asfalt.
• Beläggning på nybyggda gator och gång/cykelvägar