578106-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Installation av båtmotorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motorbyte lotsbåt pilot 120 SE
Referensnummer: 20-03770
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51145000 Installation av båtmotorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud avseende motor- och backslagsbyte, målning mm på lotsbåt Pilot 120 SE.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42111000 Motorer, 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 50241000 Reparation och underhåll av skepp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen