578109-2020 - ResultatSverige-Grödinge: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El,Kraft
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Syvab: s behov av tjänster inom El Kraft
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315400 Högspänningsanläggningar, 51112000 Installation av eldistributions- och kontrollapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Spänningsområde 0,4 till 6 kV.
Bistå med kraftinstallationer och ombyggnad/ändringar i befintlig anläggning vid t ex ut/ombyggnad av reningsverket med tillhörande pumpstationer och tunnelsystem.
Service, termografering, provning och underhåll av brytare, transformatorer, lindningsomkopplare, reläskydd mm. Befintlig anläggning är av fabrikat ABB och Schneider.