Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning
Referensnummer: UH-2020-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar slamtömning av kommunala avloppsanläggningar, grovrenscontainrar från avloppsreningsverk samt enskilda och samägda avloppsanläggningar inom Dorotea kommun.
Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) Leverantör.
Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90430000 Bortskaffande av avloppsvatten, 90450000 Rening av septiska tankar, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen