578170-2021 - ÄndringSverige-Kristianstad: Ortopediska implantat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Artroskopiska implantat
Referensnummer: 2019-O002675
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183100 Ortopediska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Artroskopiska implantat. Exempel på produkter är suturankare, korsbandsfixation, interferensskruv, menisksuturer etc.