2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tolkförmedlings- och översättningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar påplatstolkning, distranstolkning och översättartjänster. Upphandlingen är gemensam för Ronneby kommun, Karlskrona kommun, Olofströms kommun och Sölvesborgs kommun.
Intern identifierare: 26/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000