Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparationstält
Referensnummer: UH-2019-298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39522530 Tält
II.1.4.
Kort beskrivning
För att tillförsäkra Försvarsmaktens behov och efterfrågan avser FMV att upphandla ett Ramavtal avseende Reparationstält. Reparationstält används som tillfällig reparationsplats i fält, med plats för att köra in en lastbil eller andra fordon av samma storlek. Tältet kan användas för sig själv eller sammankopplat med andra tält eller containrar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39522530 Tält
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen