578297-2020 - ResultatSverige-Lund: Socialvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samtalsstöd
Referensnummer: V 2020/1057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Uppdraget omfattar leverans av samtalsstöd till anställda på Lunds universitet. Med samtalsstöd avses individuella samtal och/eller i grupp för att förebygga och minska psykisk ohälsa och stress. Upphandlingens volym uppskattas till maximalt 3 500 timmar.
Avrop kommer att ske genom särskild fördelningsnyckel utifrån leverantörens kompetens och metod där val sker utifrån individens behov. Antagen leverantör skall lämna svar om denne kan ta uppdraget senast tre (3) arbetsdagar efter förfrågan från beställaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen