578326-2021 - PlaneringSverige-Vänersborg: Medicinska specialisttjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss för Tjänst Hårreducering
Referensnummer: RS 2021-04008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Koncerninköp i Västra Götalandsregionen planerar för en eventuellt kommande upphandling av Hälso- och sjukvårdstjänst för Hårreducering och inbjuder intressenter att inkomma med synpunkter på ett utkast till upphandlingsdokument.
Synpunkterna ska lämnas i funktionen ”Frågor och svar” i TendSign. Sista dag att lämna synpunkter är 2021-11-16.
För mer information se dokument "Information om extern remiss".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121282 Hudsjukvård, 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hälso- och Sjukvårdstjänst för Hårreducering