See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färgning histo- och hematopatologi
Beskrivning: Denna upphandling avser färgning histo- och hematopatologi och är indelad i följande anbudsområden: 1. Histo (Hematoxylin eosin) och specialanalyser för specifika celltyper/sjukdomar 2. Immunhistokemi 3. Färg- och monteringsinstrument (“Dipp and dunk”) Alla anbudsområden ska kunna integreras på ett adekvat sätt med regionens LIS- & PACS-system.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Histo (Hematoxylin eosin) och specialanalyser för specifika celltyper/sjukdomar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102043:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Immunhistokemi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102043:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Färg- och monteringsinstrument (“Dipp and dunk”)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102043:Lot:3