578494-2023 - ResultatSverige-Lindesberg: Juridiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal juridiska konsulttjänster
Referensnummer: KS 2021/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal som syftar till att täcka UMs löpande behov av juridiska konsulttjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79110000 Juridisk rådgivning och representation, 79111000 Juridisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen