Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska rådgivare till Löf Kompletterande upphandling inom Gynekologi obstetrik
Referensnummer: UH-2021-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf regionernas ömsesidiga försäkringsbolag inbjuder er att lämna anbud på tjänsten Medicinska rådgivare inom området Gynekologi, Obstetrik (mor & barn), enligt de krav som anges i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Denna upphandling är en kompletterande upphandling för den leveranskapacitet som saknas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen