Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anropsstyrd trafik - Växeltjänst och nattransporter 2022
Referensnummer: 2021/02091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64214200 Telefonväxeltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser mottagning av beställningar och utförande av oplanerade sjukresetransporter under sen kväll, natt och tidig morgon samt jourberedskap för övriga resor inom Serviceresor med hämtning eller lämning i västra och/eller östra Blekinge.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen