578587-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Ramavtal Landskapsarkitekter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Landskapsarkitekter
BeskrivningLandskapsarkitekter för uppdrag till AB Svenska Bostäder
Intern identifierareSB 2024/111
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser att teckna ramavtal med fyra (4) anbudsgivare under förutsättning att antalet godkända anbud är uppfyllt. Uppdrag kan avse konsulter inom teknikområde landskapsarkitektur. Beställaren kan komma att avropa både små och stora uppdrag. Vid beställning kan endast en roll avropas, eller fler roller.
Intern identifierareRamavtal Landskapsarkitekter