578588-2022 - ResultatSverige-Ystad: Utryckningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Höjdfordon till Sydöstra Skånes Räddningstjänstförbund (SÖRF)
Referensnummer: 22/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Sydöstra Skånes Räddningstjänstförbund (SÖRF) inbjuder Er härmed att lämna anbud på köp av två (2) nya höjdfordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114110 Räddningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen