Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hisservice för Ösersundshem AB
Referensnummer: 21/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska svara för löpande service och underhåll av hissar och portar samt motordrivna anordningar så som utrustning för slagdörröppning på hissar. För mer information om entreprenaden se Kontraktsformuläret, K0 och K1.
Denna upphandling resulterar i ett ramavtal med en leverantör.
Vi emotser ert anbud avseende efterfrågade tjänster i enlighet med upphandlingsdokumenten och däri förtecknade handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42416100 Hissar, 42419510 Hissdelar, 45313100 Hissinstallationer, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtal tecknas i form av fullserviceåtagande med ett antal optioner för omfattningen av åtagandet.