578611-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Patientövervakningssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillbehör och förbrukningsmaterial till NIM-nervstimulatorer
Referensnummer: K 2020-8970
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33195000 Patientövervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder till anbudsgivning av Ramavtal avseende Förbrukningsmaterial till NIM® Nerve Monitoring System avsedd för övervakning av nervfunktion under operation (kirurgiskt ingrep) . Karolinska är i behov av att teckna ett ramavtal gällande avrop av förbrukningsmaterial /tillbehör (elektroder , prober/sonder) till de befintliga NIM-utrustningarna av fabrikatet Medtronic.
Karolinska söker med upphandlingen efter den mest kvalificerade Leverantören inom detta område. En viktig framgångsfaktor för Verksamheten är att antagna Leverantörer kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete med fokus på största möjliga patientnytta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen