Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper, säckar, påsar, plast-och engångsarktiklar, städkem och material m.m.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19520000 Plastprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun avser att upphandla på ramavtal leverans av mjukpapper, säckar, påsar, plast-och engångsartiklar, städkemikalier och städmaterial m.m.för successiva uttag under avtalstiden. Anbudsgivare ska kunna erbjuda Håbo kommun ett heltäckande sortiment av mjukpapper, säckar, påsar, engångsartiklar, städkemikalier och städmaterial m.m utifrån kommunens behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19520000 Plastprodukter, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39713430 Dammsugare, 39713431 Tillbehör till dammsugare, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen