578693-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lastbilar med hissflak – Lastväxlarbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastväxlarbilar
BeskrivningBrandkåren Norra Dalarna inbjuder till anbudsgivning gällande tre (3) stycken lastväxlarbilar samt option på ytterligare en (1) lastväxlarbil enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Efterfrågade fordons driftstid beräknas vara 15 år.
Intern identifierare2024-000045
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34142100 Lastbilar med hissflak
Ytterligare klassificering (cpv): 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144213 Brandbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLastväxlarbilar