2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd för övning avseende krisberedskap och totalförsvar
Beskrivning: Målet med upphandlingen är att PTS ska få tillgång till kvalificerat konsultstöd för att genomföra olika typer av övningar avseende krisberedskap och totalförsvar samt stöd i arbetet med att genomföra utredningar eller delta i utveckling av arbets- och samverkanssätt inom beredskapsområdet.
Intern identifierare: 25-7261
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79430000 Krishantering
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80550000 Säkerhetsövningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000