578779-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Miljöövervakning utom för byggprojekt
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Accrediterad verifiering av koldioxidutsläpp och verksamhetsnivåer
Referensnummer: HEM 2020/00160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90711500 Miljöövervakning utom för byggprojekt
II.1.4.
Kort beskrivning
Området avser HEMs behov av årlig verifiering av koldioxidutsläpp och verksamhetsnivåer för handelsperioden 2021-2030.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90712000 Miljöplanering, 90731400 Övervakning och mätning av luftföroreningar, 90731700 Övervakning av koldioxidmängden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen