Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PLC uppgraderingar
Referensnummer: 2021-O002665
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42961000 Manöver- och styrsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppgradering av PLC styrningar till ett flertal olika maskiner/system. Avser "Tvätt och Textil" i Kristianstad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48921000 Automationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen