578802-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Programvara för schemaläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för schema och bemanning
Referensnummer: RS210707
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48332000 Programvara för schemaläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett molnbaserat IT-stöd för schema och bemanning. Systemet ska omfatta funktionalitet från att definiera behov av resurser och kompetenser till uppföljning och analys. Upphandlingen omfattar också konsultstöd för införande, drift, underhåll och support samt utveckling och partnerskap under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen