Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel, Ängelholmshem och Ängelholmslokaler.
Referensnummer: 22/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar driftsavtal för markskötsel i AB Ängelholmshems och AB Ängelholmslokalers förvaltningsområden enligt förfrågningsunderlaget.
För Ängelholms kommun är omfattningen enbart klottersanering och kärltvätt.
Upphandlingen är delad i två (2) anbudsområden:
Anbudsområde 1: AB Ängelholmshem
Anbudsområde 2: AB Ängelholmslokaler plus Ängelholms kommun.
Anbud kan lämnas på ett eller båda anbudsområdena. En anbudsgivare kan tilldelas kontrakt för båda anbudsområdena.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90690000 Klottersanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen