Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorietjänster för miljöanalyser
Referensnummer: 714-A125.538/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande laboratorietjänster för miljöanalyser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71900000 Laboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov vid Nationellt forensiskt centrum (NFC) i Linköping som omfattar laboratorietjänster för miljöanalyser (askor, jord, vatten, vätskor och övrigt fast material).