578892-2022 - ResultatSverige-Umeå: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicingivare - Apodospåsar
Referensnummer: 22220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser hyra av medicingivare och specifikt för apodospåsar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknade volymer framgår av upphandlingsföreskrifter.