Huvudsaklig CPV-kod 48800000 Informationssystem och servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna Klippan, Bjuv, Perstorp, Örkelljunga och Åstorp genomför en samordnad upphandling av verksamhetssystem till socialtjänsten i enlighet med bifogade upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen