57895-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Programvara för upphandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingsverktyg och avtalsdatabas som tjänst
Referensnummer: 3.2.1-2018-40128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48490000 Programvara för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket har behov av ett webbaserat verktyg för upphandling. Detta upphandlingsverktyg ska
Användas för att genomföra upphandlingar, från formulering av förfrågningsunderlag och
Upphandlingsdokument till tilldelningsbeslut och avtalstecknande, både över och under tröskelvärdena.
Myndigheten har även behov av en avtalskatalog för översiktlig avtalsadministration och intern
Kommunikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72212490 Programvaruutvecklingstjänster för upphandling, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen