2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal huvudbesiktningsmän bygg
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för huvudbesiktningsmän för ny, ombyggnads och underhållsentreprenader i beställarnas fastigheter och anläggningar. I huvudsak omfattas två typer av uppdrag: - Planerade entreprenader. Dessa uppdrag sträcker sig ofta över en längre period. - mindre uppdrag ( t ex. renovering av enstaka badrum/kök/lägenhet). Dessa uppdrag är av kortare karaktär och kräver en kortare inställelsetid från beställning
Intern identifierare: 2025-00185
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000