2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ett kontrakt för support, drift och underhåll av Dukatens parkeringslösning
Beskrivning: Sankt Kors Fastighets AB och Dukaten Parkeringsservice AB inbjuder härmed till att inkomma med ansökan om att få lämna anbud. Upphandlingen omfattar support, drift och underhåll av system och tjänster som framgår av denna inbjudan till anbudsansökning.
Intern identifierare: 24/7
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34927000 Utrustning för avgiftsupptagning, 34996300 Regler-, säkerhets- eller signalutrustning för parkeringsanläggningar, 50000000 Reparation och underhåll, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning, 50316000 Underhåll och reparation av biljettautomater, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000