579262-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kiruna: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av portar, telfrar och traverser
Referensnummer: 2023-071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska verken upphandlar Ramavtal för service. underhåll och felavhjälpning av garageportar, traverskranar och telfrar mot avrop inom Tekniska Verkens verksamhetsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen