Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Riksfärdtjänst 2021
Referensnummer: KS-2021-531
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, med ett Öppet förfarande.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara Östhammars kommun tillhanda senast 2021-09-21 23:59.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport, 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen