579470-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor – Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Habo kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Habo kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster. Avtal kommer om möjligt att tecknas med tre entreprenörer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129462:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233270 Målning av markeringar för parkeringsplats, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar, 45233290 Montering av vägmärken, 45233280 Uppförande av vägräcken, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233210 Ytbehandling av allmänna vägar, 45233200 Diverse ytbehandling, 44113000 Vägbyggnadsmaterial, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten